Výhody saunovania

Odbúrať stres, prevencia proti nachladnutiu, ideálne detox, zmiernenie bolestí svalov a kĺbov – to dokáže saunovania. Prinášame 10 dôvodov pre saunovanie a prečo si treba zaobstarať vlastné saunu do domu či bytu.

Výhody a prínosy saunovanie sú predovšetkým v odpočinku, regenerácii tela a posilňovanie imunity.
1. Preventívna účinok sauny

Ak sa rozhodnete pre saunu a chcete sa obrniť proti jesennému sychravému a zimnému chladnému počasiu, odporúčame pravidelnosť.

Pravidelné saunovanie zvyšuje odolnosť organizmu proti bežným infekciám horných dýchacích ciest.

Ďalšou prednosťou sauny je povzbudenie hormonálne funkcie organizmu. Potenie pomáha orgánom sa zbavovať splodín látkovej premeny.
2. Prehriatie organizmu, uvoľnenie svalov a kĺbov

Saunovanie je vhodné aj pre natiahnuté svaly a bolesti kĺbov. Intenzívne teplo prehreje kĺby a dokonca môže u niektorých ortopedických diagnóz výrazne pomôcť.
3. Uvoľnenie, relax, oddych

Odbúranie stresu či únavy z práce či školy, aj pre toto sú sauny ideálne. Sauna zvyšuje látkovú výmenu, odplavuje únavové látky a zlepšuje zásobovanie kyslíkom. Po saunovaní sa človek cíti príjemne unavený, avšak po regenarci nabitý novou energiou a vitalitou.
4. Predohra pred masážou

Ideálne je využiť saunu k predhriatie organizmu pred masážou. Tá sama o sebe uvoľní svaly. Saunovanie pripraví na fyzickú regeneráciu unaveného či zablokovaného tela.
5. Regenerácia po športe

Beh, cyklistika, lyžovanie, futbal, hokej a ďalšie loptové športy. Pokiaľ pri športovaní namáhate kĺby a svaly, ako regeneráciu tela využite saunu.
6. Zlepšuje kožné ochorenia

Sauna nie je samospasiteľná, ale pomáha aj pri kožných ochoreniach. Vďaka vysokej teplote sa telo zbavuje mnohých nečistôt. Saunovanie pomáha zmierňovať akné, suchý ekzém, lupienku, žihľavku, alebo prečistí iba upchaté póry.
7. Teplo a potom studená voda

Ak sa saunujete, aby ste docielili vyššie popísaných efektov, mali by ste dodržať celý priebeh saunovania. Princíp saunovania spočíva v dôkladnom prehriatie celého tela a následnom prudkom ochladení. Teploty u saunovaní sú okolo 90 ° C u klasickej sauny, u infra okolo 50 ° C.
8. Domáce wellness

Za saunovaním nie je potrebné dochádzať do verejnej sauny. Môžete si ju zaobstarať do domu či bytu a treba s celou rodinou či priateľmi relaxovať v domácom prostredí. Tento trend je stále častejšie a aj ponuka výrobcov a predajcov sáun je tomu už v súčasnosti prispôsobená. Trebárs Beta Wellness.
9. Akú saunu vybrať

Ak sa rozhodnete kúpiť saunu do domu či bytu, vyberajte z fínskej sauny, soft sauny, kombinované sauny, infrakabíny, saunového domu, dymové sauny či ruskej čašu.

U fínskej sauny teplota dosahuje teplotu cca 90 – 120 ° C, vlhkosť vzduchu dosahuje 5-10%.

U soft sauny je teplota cca 40 – 50 ° C a vlhkosť vzduchu dosahuje 40-50%.

Infrakabína umožňuje teplotu cca 40 ° C – 60 ° C, vlhkosť vzduchu dosahuje 10%.

Dymová sauna má teplotu cca 60 ° C – 70 ° C a vlhkosť vzduchu dosahuje 20-30%.

Ruská baňa má teplota cca 75 ° C, vlhkosť vzduchu dosahuje 25%.

FacebookTwitterGoogle+Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.