Výhody bio krbov

Krb na bioethanol/bioalkohol je veľmi moderný krb, ktorý sa čoraz viac objavuje v moderných interiéroch. Obľúbenosť  takýchto krbov má viacero dôvodov. Preto, ak zvažujete nákup krbu,  máme pre vás niekoľko rád na správnu kúpu.

Aké sú hlavné benefity etanolových krbov?

– sú bez dymu a nevytvárajú sadze, popol, alebo dym

– oheň má skutočné plamene a produkuje teplo

– ľahko sa inštaluje a používa

– biokrby – bezkomínové krby spaľujúce bioalkohol

Takýto krb má tiež výhodu v tom, že nepotrebuje komín – dymovod. Je teda vhodný nielen do rodinných domov, ale všade tam, kde by sa klasický krb nemohol umiestniť. Inštalácia klasických krbov je komplikovaná a oveľa nákladnejšia. Výhodnou alternatívou je teda bioethanolový krb.
Pri spaľovaní paliva sa nevytvára žiadny dym, sadze ani popol. Plamene sú čisté, takže ohnisko je stále jasne osvetlené.

Na rozdiel od kachlí na spaľovanie dreva sa nevypúšťajú do ovzdušia nebezpečné častice a emisie sú zložené z vody, tepla a zanedbateľného množstva oxidu uhličitého.
Biokrb je vhodným riešením ak hľadáte alternatívu ku klasickému krbu ktorý spaľuje drevo, alebo plynovému, prípadne ku elektrickému krbu.

Žiarivé plamene horia pomaly, takže imitujú realisticky plamene horiaceho dreva. Rovnako tak, produkujú aj dostatočné množstvo tepla. Krb vyrába približne 2-3  kW, čo je približne výkon radiátora.

Bio krby nemajú žiadne straty tepla nakoľko teplo neuniká dymovodom. Preto všetko teplo ostáva v miestnosti.

Ak si kúpite biokrb, jeho inštalácia aj absluha je jednoduchá. Horák v biokrbe sa jednoducho naplnení bioethanolom ktorý sa zapáli zapaľovačom.
Užite si skutočné teplo domova. Biokrb je to pravé teplo domova.

FacebookTwitterGoogle+Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.