Vyberte si vhodné barmanské potreby

Barmanstvo vyžaduje rozsiahle zručnosti, ale aj správne barmanské potreby, aby ste mohli prácu efektívne vykonávať. Väčšina barov dobrej úrovne má kvalitné barmanské potreby pretože si chce udržať najvyšší štandard.

Pamätajte, že na miešanie chutných koktailov musíte presne merať prísady. Musíte tiež mať špeciálne nástroje a vedomosti o tom, ako pracujú, aby vám poskytli to najlepšie.

Barmanské potreby, ktoré potrebujete každý správny barman.

Nádoby na ľad


Nádoby na ľad budú navždy jedným z najdôležitejších barových potrieb. Fungujú ako prenosné chladiče, ktoré udržujú nápoje chladnejšie po dlhšiu dobu. Vedrá na ľad  sa hodia vždy, keď si zákazník praje nechať si pomaly vypiť svoje nápoje bez toho, aby z rôznych dôvodov stúpala teplota. Môžete použiť nádoby na ľad na držanie fliaš vína, šampanského, vody

Pri výbere správnej nádoby na ľad musíte zvážiť rôzne faktory vrátane farby a materiálu. Väčšina nádob je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele s lesklým povrchom, vďaka ktorému vyzerajú atraktívnejšie. Chcete valcový, obdĺžnikový alebo kužeľový? Závisí to od vášho osobného alebo

Drvič ľadu

Existuje veľa prípadov, keď jediný spôsob, ako prísť na vynikajúce koktaily alebo osviežujúce nápoje, je pomocou drviča ľadu. Hodí sa vždy, keď chcete rozbiť alebo rozdrviť ľad na konkrétnu veľkosť podľa požiadaviek vášho kokteilu. Drvený ľad je tiež užitočný vždy, keď chcete znížiť teplotu nápoja tak, aby vyhovoval potrebám jednotlivca. V závislosti od veľkosti tyčinky si môžete zvoliť ručné, elektrické alebo drviče ľadového mixéra. Každý typ má svoju jedinečnú výhodu, takže je len na vás, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Je tiež vhodné, aby ste hľadali drvič na ľad, ktorý je prenosný, aby ste sa pri obsluhe položky neobmedzovali na jedno miesto. Patrí medzi základné nástroje, ktoré by ste mali mať, ak chcete zlepšiť svoje pracovné prostredie.

Šejker

Kokteilový šejker je tiež dôležitý barový doplnok. Šejker  využijete miešaní koktailov, ako sú Cosmopolitan a Martini. Uľahčuje vytvoriť dokonalú zmes, ktorá má vyváženú chuť. Je to najlepšia voľba, ak hľadáte niečo oveľa lacnejšie ako miešač kokteilov.

Share