Výber klimatizácie pre malý priestor

Ak chcete zohriať alebo ochladiť malý dom, byt alebo dokonca len malú miestnosť, nie je potrebné mať veľkú klimatizačnú jednotku, ktorá bude zaberať váš priestor, nehovoriac o tom, že spotrebujete  veľa elektriny. Pravdepodobne hľadáte malý klimatizačný prístroj, ktorý pohodlne zapadne do interiéru.

Takže ak hľadáte klimatizáciu pre malý priestor, ako viete, ktorá je pre vás najvýhodnejšia? Alebo ako viete, že bude mať optimálnu spotrebu energie? Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré si musíte vedieť pri výbere malej klimatizácie.

Čo treba zvážiť pri výbere menšej klimatizácie?

Kapacity klimatizačných jednotiek sú hodnotené kilowattmi (kW). Mali by ste vypočítať požiadavky na chladenie a vykurovanie priestoru a akú kapacitu môže vaše nové klimatizačné zariadenie poskytnúť.

Existujú niektoré online kalkulačky, ktoré ponúkajú jednoduchú analýzu, avšak pre správny výpočet je potrebné zohľadniť všetky tieto skutočnosti:

Typ miestnosti, ktorú chladíte / vykurujete (napr .: otvorená obývacia izba alebo kuchyňa)

Veľkosť miestnosti (vrátane výšky vášho stropu)

Tam, kde sú umiestnené okná a sklenené dvere

Izolácia stien, podláh a stropov

Obloženia okien (ako sú závesy)

Podnebie miesta, kde žijete

Odborník na klimatizáciu lacna-klima.sk vám pomôže analyzovať váš priestor  v súlade s vyššie uvedenými požiadavkami a odporučí pre vás najlepšiu klimatizáciu alebo riešenie.

Výber správnej kapacity klimatizácie pre vašu izbu

Všeobecne platí, že klimatizácia potrebuje najmenej 120 wattov výkonu na meter štvorcový. Zatiaľ čo malá miestnosť môže vyžadovať model s výkonom 2,5 kW, veľká otvorená plocha môže potrebovať 7 kW alebo viac.

Našou radou je vybrať si model s rovnakou alebo mierne vyššou kapacitou. Výberom jednotky s vyššou kapacitou (nie príliš) zabezpečíte, že stále pracujete pri extrémnych teplotách.

Dôvodom, prečo odporúčame vybrať ten s vyššou kapacitou, je to, že ak je vaša klimatizačná jednotka príliš silná, bude pracovať s častými cyklami na dosiahnutie teploty, ktorá využíva oveľa viac energie, nehovoriac o príčinách opotrebenia.

V opačnom prípade, ak si vyberiete príliš nízku kapacitu, možno budete musieť spustiť túto jednotku častejšie na maximum, čo robí rovnaké škody ako klimatizácia  s príliš veľkou kapacitou.

Share