Splnený detský sen alebo život v rozprávke zvanej domov

Aj vy stojíte pred neľahkou úlohou vymyslieť, zohnať a rozložiť nábytok v detskej izbe vašej ratolesti? Ste ako medzi dvoma mlynskými kameňmi, z ktorých jeden je detská túžba a druhým funkčnosť zariadenia? Prečítajte si, ako vytvoriť dokonalú symbiózu zábavy a rozumu pri zariaďovaní detskej izby.

Pre koho je izba určená? Odpoveď na túto otázku vám môže byť hneď jasná a táto otázka teda zbytočná. Nenechajte sa zmiasť! Aj keď dopredu viete, že idete zariaďovať izbu pre vaše dieťa, do úvahy je potrebné brať aj ďalšie faktory. Viac než nad slnko jasnejšie je to, či je izba určená dievčatku alebo chlapcovi.

Je však veľmi dôležité, v akej vývinovej fáze sa dieťa nachádza. S pribúdajúcimi rokmi sa žiada do detskej izby zakomponovať viac funkčných vecí. Nikdy ale úplne nevynechajte zónu určenú na oddych a zábavu. Situáciu v obchode, kedy vás totálne prekvapí ponuka vecí určených do detských izieb, uľahčí, ak si budete plánovať zariadiť detskú izbu.

Ak máte obavy z toho, či sa izba bude vášmu zlatíčku páčiť, pokojne sa ho na názor spýtajte. Veľmi dobrý tip: dieťaťu dajte vždy na výber z obmedzenej škály, ktorú vy vyberiete a nenechajte mu voľnú ruku úplne. Predídete tak bolehlavu z toho, že nemôžete dcére či synovi splniť detský sen.

Začať treba od podlahy

To platí doslova. Pri podlahe netreba ostať. Záložka na webe s názvom nábytok do detskej izby z Moebelix.sk ponúka aj rôzne koberce. Tie oceníte hneď od doby, kedy vaše bábätko začne liezť. Vďačnosť za koberce sa prejaví aj v časoch stavania LEGA a hrania sa s bábikami. Predložka pred posteľ nesmie chýbať ani vtedy, keď váš veľký školák bude každé ráno vstávať spolu s vami a jeho prvý ranný krok bude smerovať na teplú zem.

Aj steny majú uši

I toto môže platiť doslovne. Hlavne vtedy, ak majú drobci záľubu v maľovaní. Pravideľnému maľovaniu izby sa vyhnete tak, že si zoženiete buď umývateľné farby na steny, alebo si zaobstaráte samolepiacu vinylovú tabuľu. Radi ste sa hrali v detstve na učiteľov a učiteľky? S touto tabuľou v tradícii budú s radosťou pokračovať aj vaši potomkovia.

Od kreslenia k písaniu

Časom sa kreslenie po stenách určite premení na poobedné písanie detských úloh. V každom prípade je písací stôl neoddeliteľnou súčasťou detských izieb. Dnešné trendy hovoria, že písacie stoly už nemusia byť vyrobené z mohutného, ťažkého dreva. Často je využívaný plast. To prináša ďalšiu výhodu – farebnosť. Jemný farebný detail v podobe obľúbeného odtieňa vášho dieťatka určite zapôsobí na jeho zmysly.

Chcete počuť tajomstvo? Je určené hlavne pre tých, ktorých priestor pre ideálnu detskú izbu je stiesnený. Písací stôl môžete ľahko nechať zmiznúť, ak si kúpite poschodovú posteľ so zabudovaným vyklápacím alebo vyťahovacím písacím stolom. Raz a dva a po zasunutí takéhoto stola sa môže začať hra.

Ak má vaše dieťa ešte život oslobodený od školských povinností, zíde sa mu v izbe aj menší stolík s nízkymi stoličkami alebo huňatými taburetkami. To je totiž ideálne miesto na rozloženie farbičiek a fixiek alebo čaj s obľúbeným medvedíkom.

Čarovný stolček

Samozrejme, že si vaše dieťa nebude písať úlohy ako za trest postojačky. Pamätáte si to nadšenie, keď ste dostali vašu prvú otočnú stoličku? Hlávka sa vám neprestávala krútiť aspoň týždeň. Verte či nie, dnešné deti prežívajú z takéhoto domáceho kolotoča rovnakú radosť.

Nezabudnite ani na stoličku pre vás, zíde sa vám alebo ju zapožičiate dcérinej kamarátke a synovmu kamarátovi. Drevené ako určené ku školskej lavici, divoko farebné plastové, čalúnené, o stoličkách sa vám bude aj snívať.

Relax, relax, relax, …

Medzi najobľúbenejší detský nábytok dnešnej doby určite patria sedacie vaky. Pre chlapcov zaobstarajte vak v tvare futbalovej lopty, dievčatá ocenia niečo romantické. Dávajte si však pozor! Je vysoká pravdepodobnosť, že v ňom zaspíte skôr ako poslucháč rozprávky na dobrú noc.

Pre tie najsladšie sny …

… nepodceňte výber postele. Posteľ je predsa miesto, kde každý človek vrátane detí trávi približne tretinu každého dňa. Okrem oku lahodiacej postele dbajte na to, aby bola prospešná aj pre zdravie. Vhodný matrac zabezpečí zdravý vývin chrbtice i celej pohybovej sústavy. Ak je detská izba určená pre chlapca, pokojne vložte tento matrac do postele v tvare auta. Aj toto je dostupné na dnešnom trhu. Dievčatám zveste zo stropu baldachýn a vychováte milé, múdre a zdravé princezné.

Pre detailistov

Ideálnu, pohodovú atmosféru dotvorte vhodnými doplnkami. Na stenách nesmú chýbať poličky, na ktorých časom plyšákov vystriedajú knihy. Stolnú lampu v noci môžu nahradiť fosforové hviezdičky prilepené na strope. Detské výtvory rozvešajte po stenách izby a zachovajte jedinečnosť. Fantázii sa medze nekladú nie len v detskom svete.

Share

49 thoughts on “Splnený detský sen alebo život v rozprávke zvanej domov

  1. Hi my friend! I want to say that this post is amazing, nice written and include approximately all vital infos. I would like to see more posts like this.

  2. 65997 428243Hello, Neat post. Theres an issue together along with your website in internet explorer, might check this? IE still may be the marketplace leader and a huge component to folks will omit your fantastic writing because of this difficulty. 951538

  3. 738224 149011I was suggested this web web site by my cousin. Im not confident whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty. Youre incredible! Thanks! 26820

  4. Everything is very open with a precise explanation of the challenges.

    It was really informative. Your site is very useful.
    Thanks for sharing!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.