Šperky z ružového zlata

Mnohí by si mysleli, že ružové zlato sa objavilo až v roku 2012, keď klenotníci a módne značky začali častejšie vyrábať šperky z iného ako zlatého a bieleho zlata.

Po pravde povedané, ružové zlato bolo v 19. storočí populárne. Počas 19. storočia Rusi milovali ružové zlato. V krajine to bolo také populárne, že ružové zlato sa často označovalo ako „ruské zlato“.

V roku 2012 sa v šperkárskom priemysle začala venovať pozornosť ružovému zlatu. Najlepší módny návrhári vytvorili nové kolekcie šperkov z ružového zlata, aby sa prispôsobili stúpajúcemu trendu ružových šperkov.

Z čoho je ružové zlato vyrobené?

Ružové zlato je zmesou rôznych kovov – hlavne čistého zlata, striebra a medi. Zliatina zlata môže prejsť z jemnej ružovej do tmavočervenej v závislosti od pomeru zlata k medi. Všeobecne platí, že čím je použitej viac medi, tým je zliatina červenšia.

Ružové zlato bude v móde celú sezónu. Je to romantický vzácny kov, ktorý má ružový lesk a ľahko dopĺňa všetky typy odtieňov pokožky. Ružové zlato je obľúbenou nielen medzi ženami, ale aj medzi mužmi. Kov má hrdzavý vzhľad, ktorý zbožňujú páry, ktoré milujú historické predmety.

V očiach nositeľov a klenotníkov je ružové zlato krásnym vzácnym materiálom, ktorý nikdy nezomrie a jeho nádherná farba je vhodná aj pre svadobné šperky.  Vybrať si môžete aj krásne náušnice z ružového zlata.

Share