Najhorší čas, kedy dať výpoveď

Možno nikdy nie je vhodný čas, kedy dať výpoveď, ale niekedy je čas horší, ako inokedy. Keď premýšľate o tom, že ste sa rozhodli dať výpoveď, uistite sa, že všetky dôležité faktory starostlivo zvážte.

Aj keď nenávidíte svoju prácu a chcete čo najskôr odísť, je lepšie urobiť rozumné rozhodnutie a odísť, keď je správne načasovanie. Je dôležité, aby ste nerozhodli v skrate, ktorý by vás mohol stáť peniaze a negatívne ovplyvniť vaše budúce kariérne vyhliadky.

Keď nemáte pracovnú pozíciu: nie je vždy tak ľahké si nájsť novú prác,  a je ľahšie nájsť prácu, keď ste zamestnaný, než keď ste nezamestnaný, Najmä ak máte nižšiu kvalifikáciu, ale nie ste dostatočne skúsený, môže chvíľu trvať nájsť novú prácu.

oveď môže vašu situáciu skomplikovať.

Možno budete chcieť, aby ste získali lepší pracovný pomer. Poskytne vám ďalšie príležitosti, keď budete pripravení na hľadanie práce.

Ak nemáte novú prácu , výpoveď môže byť drahá. Máte núdzový fond a dostatok peňazí na pokrytie výdavkov na mesiac alebo dva? Alebo možno dlhšie? Majte na pamäti, že aj keď ste hneď prijatí, práca sa nemusí ihneď spustiť.

Ak si nie ste úplne istý, čo chcete urobiť ďalej: Máte jasnú predstavu o ďalšom kroku vo vašej kariére? Ak si nie ste istí, možno by ste mali urobiť kariérny prieskum skôr, ako začnete hľadať prácu.

Tesne predtým, než sa dostanete k bonusu: Poskytuje vaša firma ročné alebo dovolenkové bonusy? Ak ukončíte svoju činnosť krátko pred vašou lehotou, nemusíte mať nárok na jej získanie. Držte sa až potom, aby ste získali vašu mimoriadnu odmenu.

Keď ste prijali veľký projekt: Možno by bolo vhodné, keby ste odišli, ale mohlo by to byť najhorší možný čas pre vášho šéfa a tím, s ktorým pracujete radí Martina z portálu www.personalistka.sk .

Pracovný portál Personalistka.sk má výhody ako je bezplatná inzercia práce a inzercia práce zadarmo.

Share