Na letnú dovolenku vám postačia aj Vysoké Tatry

Po skončení komunizmu, vstupu do Európskej Únie a zavedení Schengenského priestoru, sa medzi Slovákmi rozrástol trend cestovať počas dovolenky čo najďalej od našej krajiny. Na tom nie je nič zlé – spoznávanie nových kultúr rozšíri vaše obzory a urobí z vás lepšieho človeka, ktorý si bude vážiť viac toho, čo máme na Slovensku.

Na druhú stranu, naša malá krajina toho ponúka veľa, čo stojí za navštívenie a spoznanie. Predovšetkým to, čo sa týka nádhernej prírody. Kde by sme teda mali začať, ak nie v našom najväčšom klenote, Vysokých Tatrách?

Príroda

Vysoké Tatry sú najvyšším pohorím na Slovensku (a taktiež v Poľsku) a zároveň sú jediným horstvom, ktoré majú alpský charakter. Nachádza sa tu Tatranský národný park, ktorý je zároveň najväčším a najstarším národným parkom na Slovensku s rozlohou 738 km2. Za národný park bol vyhlásený krátko po 2. svetovej vojne v roku 1949.

Nachádza sa tu množstvo prírodných unikátov, ktoré stoja za navštívenie, pričom medzi najpopulárnejšie patrí Štrbské a Popradské pleso. Pre dobrodruhov tu je zároveň najvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít, ktorý meria 2 655 m a je zároveň najväčším vrcholom Karpát. Okrem neho je taktiež populárnym Lomnický štít, Slavkovský štít, Rysy alebo Kriváň. Jeden z týchto vrcholov by mal každý Slovák zdolať za život aspoň raz.

Šport

Bez ohľadu na to, aké letné obdobie momentálne je, Vysoké Tatry sú obľúbenou destináciou medzi mnohými športovcami. Nachádza sa tu až 39 značených cyklotrás, zrelaxovať sa dá v mnohých strediskách a na iný pohľad na prírodu sa dá nakuknúť cez výlet s lanovkami. Zima za letom nezaostáva, skôr naopak, lyžovačky a sánkovačky sú na dennom poriadku.

Ubytovanie

Či už preferujete ubytovanie na samote v chatách, alebo si chcete dopriať luxus ako deluxe apartmán v Grandhoteli Praha, Vysoké Tatry vám dávajú na výber z veľkého množstva ubytovanie, ktoré bude zodpovedať vašim potrebám.

Záver

Vysoké Tatry sú vhodné pre všetky typy ľudí, od zamilovaných párov, ktorých láka romantická večera pod hviezdami alebo rodinky s deťmi, ktoré si chcú dopriať spoločný výlet. Každý Slovák si tu príde na svoje. Či ide o turistiku, športovanie alebo oddych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.