Jarné vitamíny

Prvé jarné lúče poteší po dlhých zimných mesiacoch snáď každého. Dni sa predlžujú, teploty rastú, príroda sa prebúdza a láka k vonkajším radovánkam s deťmi. Na začiatku jari je však stále pomerne chladné počasie, a práve toto prechodové obdobie prináša rad zdravotných nástrah, ktoré môžu po zime ešte oslabený detský imunitný systém potrápiť.

“S príchodom vytúženého slniečka deti odkladajú oblečenie, objavujú jarné prírodu všetkými zmyslami, počas hier si sadajú na studenú zem. Na prelome zimy a jari môžu byť ešte oslabené, a teda menej odolné proti chladu. Častokrát tak u nich dôjde k prechladnutiu, ktoré môže spoločne s oslabeným imunitným systémom zapríčiniť zápal močových ciest. Vhodným výberom primeraného oblečenia vzhľadom k vonkajším teplotám ale tiež aktivitám je možné deti ochrániť pred nepríjemným prechladnutím a virózami, ktoré bývajú bežné v tomto období. Základom by malo byť tzv. Vrstvenie, vďaka ktorému je možné dieťaťu zložiť alebo obliecť jeden kus oblečenia a zabezpečiť tak primerané teplo aj v prípade premenlivého počasia. ”
Doplňte stravu o vitamíny

Jar predstavuje obdobie, ktoré kladie zvýšené nároky na odolnosť detského organizmu. V dôsledku nedostatku slnečného žiarenia, prísunu čerstvej zeleniny a ovocia alebo fyzickej aktivity môžu byť deti oslabené a viac náchylné k nachladnutím či virózam. Rodičia by preto mali dbať, aby deti prijímali dostatok vitamínov, a to predovšetkým prírodnou cestou. “Pre zdravý vývoj dieťaťa je dôležitá vyvážená a plnohodnotná strava. Jedálniček by mal obsahovať dostatok zeleniny, ovocia, mliečnych výrobkov a mäsa. Čo sa týka potreby vitamínov, u zdravého jedinca ju možno úplne pokryť z prírodných zdrojov. V prípade, že je dieťa choré alebo má nedostatok konkrétnych látok, môžu rodičia po dohovore s lekárom dodať nevyhnutné zložky pomocou doplnkov stravy či vitamínových preparátov. V jarnom období je vhodným doplnkom napríklad hliva ustricová alebo echinacea. Tie okrem iného pomáhajú podporovať imunitný systém a zlepšovať celkový zdravotný stav. Rodičia by nemali zabudnúť, že dôležitý pre zdravie a posilnenie imunity detí je tiež dostatočný pobyt vonku na čerstvom vzduchu a tiež pozvoľné otužovanie, ktoré trénuje tepelne regulačné mechanizmy dieťaťa, tým nepriamo zvyšuje jeho odolnosť proti vírusovým nákazám “

Share

38 thoughts on “Jarné vitamíny

  1. The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

  2. A large percentage of of what you articulate happens to be astonishingly legitimate and that makes me ponder why I hadn’t looked at this in this light previously. This particular article really did turn the light on for me personally as far as this specific topic goes. However there is actually just one factor I am not really too comfortable with so while I make an effort to reconcile that with the actual central theme of your position, permit me see just what all the rest of your visitors have to point out.Well done.

  3. I’ve been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
    It’s pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and
    bloggers made good content as you did, the web will be
    a lot more useful than ever before.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.