Bezlepkac.sk – všetko o bezlepkovej diéte

Možno sami trpíte celiakiou, možno toto ochorenie trápi niekoho vo vašej rodine, a možno iba chcete skúsiť nový životný štýl založený na bezlepkovej diéte. Sú rôzne dôvody prečo ľudia nejedia lepok, ale najčastejšie to je práve celiakia. Ak sa o nej teda chcete dozvedieť viac, navštívte stránku bezlepkac.sk, kde na túto tému nájdete veľa článkov s rôznymi radami a tipmi.

O celiakii

Celiakia je choroba, ktorá je podľa odhadov odhalená iba u 15 percent ľudí, ktorí ňou reálne trpia. Dôvodom je to, že u každého sa prejavuje inak. Avšak nebezpečná je vždy a preto by sa o nej malo dozvedieť čo najviac ľudí. Takýto názor mal aj autor stránky bezlepkac.sk, keďže on sám si musel zvyknúť na život s celiakiou. Vďaka jeho stránke sa vy môžete jednoduchšie dozvedieť tie najdôležitejšie fakty o celiakii, ako ľuďom ovplyvňuje život a ako sa s ňou dá bojovať.

Nápady na jedlá pre celiatikov

Najväčším problémom celiatikov je práve jedálniček, keďže toto ochorenie postihuje najmä tenké črevo a jeho schopnosť vstrebávať živiny. Našťastie, dnes už na Slovensku máme dosť obchodov kde sa dajú nakupovať bezlepkové potraviny, dokonca aj v mnohých reštauráciách ponúkajú bezlepkové jedlá. Ak si ale radšej varíte sami doma, určite sa vám budú hodiť tipy na varenie a pečenie. Na bezlepkac.sk nájdete recepty na bezlepkové jedlá od rôznych studených pokrmov, cez polievky a hlavné jedlá, až po zákusky a koláče. Mnoho celiatikov má problém s vymýšľaním nových jedál, ktoré by im nemali uškodiť, tak prečo sa neinšpirovať?

O intolerancii laktózy

Portál o celiakii a bezlepkovej diéte sa okrem celiakie zameriava aj na intoleranciu laktózy. Ako možno viete, toto ochorenie sa prejavuje rôznymi príznakmi po konzumácií mliečnych výrobkov. Intolerancia laktózy je na rozdiel od celiakie viac rozšírená, ale u väčšiny pacientov nie je potrebná diéta alebo liečba. Príznakov je opäť veľmi veľa. Niekomu môže iba viac škvŕkať v bruchu po prijatí laktózy, vtedy nie je nutné tomuto ochoreniu pripisovať veľký význam. Ale u iných ľudí sa môže prejavovať silnými alergickými reakciami, ako napríklad nepríjemným ekzémom. Vtedy samozrejme treba ísť na vyšetrenie a lekár vám poradí čo ďalej. Na stránke bezlepkac.sk nájdete rady aj ohľadne tohto ochorenia.

Články o všetkom dôležitom

Na stránke je aj časť, kde nájdete veľa článkov ohľadne každodenných starostí celiatikov. To sú napríklad informácie o alkoholických nápojoch, na ktoré musí celiatik myslieť, alebo porovnanie pizérií v Bratislave, ale aj samotné spôsoby, ktorými môžete celiakiu odhaliť. Zaujímavý pre celiatikov môže byť aj článok, ktorý vám predstaví kozie kolostrum. Je to mlieko kozy, ktoré sa získava za špeciálnych podmienok a je oveľa vzácnejšie ako bežné mlieko. Jeho výhodou je hlavne pozitívny vplyv na organizmus. Využitie kozieho kolostra je naozaj široké – dokáže pomôcť nie len pri celiakii, ale aj iných zdravotných problémoch. Dokonca na stránke bezlepkac.sk získate aj zľavu na kúpenie tohto špeciálneho mlieka.

Hlavné teda je, aby ste nepodceňovali celiakiu a ani intoleranciu laktózy. Obe tieto ochorenia môžu byť veľmi nepríjemné, preto pri podozrení čo najskôr choďte k lekárovi. A keď sa náhodou potvrdí aj u vás, príďte nazbierať rady od človeka, ktorý s tým všetkým má vlastné skúsenosti a podáva ich ďalej.

FacebookTwitterGoogle+Share

18 thoughts on “Bezlepkac.sk – všetko o bezlepkovej diéte

  1. Hi my friend! I want to say that this post is amazing, nice written and include approximately all significant infos. I’d like to see more posts like this.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.