Ako zvládnuť telefonický rozhovor

Telefonický rozhovor môže byť najdôležitejšou súčasťou hľadania práce. Tu je postup ako sa uistiť, že komunikujete správne hovorí Martina z portálu Personalistka.sk.

Myslíte si, že rozhovor je prvým krokom k hľadaniu vašej ďalšej práce? Zamysli sa znova. Väčšina úloh začína telefonickým hovorom; buď s náborovým pracovníkom, personálnym manažérom. Takže predtým, než si vyberiete svoje oblečenie na pracovný pohovor alebo vyskúšate svoj handshake, musíte prekonať prvú prekážku: telefonický rozhovor.

Vo veku odosielania správ, Snapchat a hashtagov sú telefonické rozhovory niečím strateným, ale je to zručnosť, ktorú možno rýchlo zvládnuť, ak poznáte niektoré zo základov – a naplánujte si to dopredu.

Ale predtým, ako zdvihnete telefón, uistite sa, že ste pripravení predviesť svoju najlepšie telefonickú sebaprezentáciu.

Začnite tým, že sa pozriete na webové stránky, prečítajte si blogové príspevky a zistite si poslanie firmy.

Váš prieskum by mal zahŕňať kľúčové firemné fakty a odpovede na spoločné výzvy na rozhovor, ako napríklad “povedzte mi, prečo chcete túto prácu”, a dokonca aj ako odpovedať na vždy nepríjemnú platovú otázku.

Pri osobnom rozhovore sa musíte prispôsobiť a ukázať – a posúvať sa s akýmikoľvek zariadeniami, ktoré ponúkajú – zvyčajne je to šedá sterilná kancelária s fluorescenčným osvetlením. Pomocou telefonického rozhovoru môžete nastaviť scénu, ktorá vám umožní byť v pohodlí. To nutne neznamená, že by ste to mali robiť z postele.

Čokoľvek máte na sebe alebo kdekoľvek sa rozhodnete uskutočniť hovor, uistite sa, že nájdete tiché miesto s dobrým servisom.

Obmedzenie hluku pozadia vám pomôže počas rozhovoru zostať sústredený.

Po posúdení základnej kompetencie telefonické pohovory v prvom rade posudzujú vašu úroveň záujmu o samotnú práce. Nič nie je horšie ako monotónny, nudný rozhovor. Takže sa snažte hovoriť jasne a s nadšením o pracovnej príležitosti.

Rozdiely v reči sú dôležité pre body zdôrazňovania a mali by ste použiť rovnaký princíp pri telefonickom rozhovore.

Jedna vec, ktorá môže značne pomôcť vašej dôvere je, ak stojíte. Aj keď je to po telefóne, vaše postoje tele ovplyvňuje váš hlasový a zvukový tón.

Navštivte nás na www.personalistka.sk ,portál má výhody ako je bezplatná inzercia ponuky a inzercia práce zadarmo.

Share