Ako prať termoprádlo

Všetci, čo hľadajú najlepší spôsob na pranie termoprádla, by mali vedieť, že správny spôsob prania termo bielizne je umyť ho v studenej vode, aby sa zabránilo zmršťovaniu. Sušenie môže byť tiež problém. Cyklus sušičky môže tiež zmrštiť prádlo. Odporúča sa sušenie na vzduchu. Úplne ideálny spôsob je nechať termo prádlo prirodzene vyschnúť napríklad položením na uterák.

Pranie termoprádla

 

V podmienkach, keď sú teploty tesne pod bodom mrazu, je vietor a sneží, je čas na nosenie termoprádla. Termoprádlo je ideálna základná ochranná vrstva na tele. Ako však dobre vyprať termoprádlo?

Ručná metóda

Termoprádlo je dobré prať ručne. Termoprádlo perieme pomocou teplej vody a s použitím jemného čistiaceho prostriedku. Na konci prádlo dobre opláchneme.

 

Strojová metóda

Väčšina termoprádla môže byť praná v práčke. Ale používajte prací cyklus s nižšou teplotou a jemný čistiaci prostriedok. Zvoľte cyklus krátkeho odstreďovania. Na sušenie nepoužívajte sušičku.

 

Termoprádlo kombinuje teplo s jemnosťou a trvanlivosťou. Vytvára elegantný a pohodlný vzhľad, ktorý pri správnej starostlivosti vydrží po veľa rokov.

Zapamätajte si

Ak chcete dosiahnuť maximálnu starostlivosť a životnosť termoprádla, majte na pamäti, že treba prať pri nízkej teplote. Termoprádlo sa nežehlí. Termoprádlo by tiež nemalo byť bielené a sušené by malo byť prirodzene na vzduchu, nikdy nie v sušičke. Používajte vždy čo najmenej pracieho prostriedku.

Rôzny výrobcovia termoprádla môže mať odlišné pokyny ako umývať daný typ termoprádla. Sledujte teda pracie symboly, aby ste dodržali záruku. Ak nebudú dodržané pokyny na umývanie stratíte záruku na výrobok.

 

FacebookTwitterGoogle+Share

22 thoughts on “Ako prať termoprádlo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.